Poznaj Monit

Wykrywanie, diagnozowanie i powiadamianie

To klient decyduje czy chce otrzymać powiadomienie natychmiast po wystąpieniu awarii, czy dopiero gdy awaria trwa dłużej niż określony czas. Przesyłamy informacje przez wybrany kanał komunikacji: SMS, e-mail, Gadu-Gadu, Jabber lub webservice. Można zdefiniować dowolną ilość adresów i numerów do powiadomień oraz wybrać dowolny z kanałów informacyjnych. Dodatkowo funkcja trybu cichego pozwala na przerwę w wysyłaniu powiadomień w określonych porach doby.
Monit24.pl udostępnia rozbudowane informacje diagnostyczne dotyczące wykrytego problemu, między innymi są to:

 • Komunikat o typie błędu i jego numerze
 • Lokalizacje z których wystąpił problem
 • Informacje jak długo trwała awaria i kiedy się rozpoczęła
 • Udostępnienie kodu HTML strony która nie działa prawidłowo
 • Udostępnienie nagłówków odpowiedzi serwerów podczas awarii
 • Informacje o zalecanym postępowaniu i potencjalnych przyczynach awarii z Bazy Wiedzy

Dzięki temu, że nasi klienci mają wgląd w nagłówki i kod HTML strony z momentu wystąpienia awarii, nie muszą prosić swoich użytkowników o dodatkowe informacje co pojawiło się w przeglądarce. Nagłówki odpowiedzi serwerów pomagają w diagnozie który z serwerów dostarczał nieprawidłowy content, co jest szczególnie przydatne w złożonych systemach webowych z wieloma serwerami aplikacji i loadbalancerami.

Raportowanie Service Level

Raporty okresowe przesyłane na e-mail lub dostępne w panelu on-line dają podstawę do weryfikacji umów Service Level Agreement, dostarczając rzetelnej informacji na temat dostępności poszczególnych monitorowanych witryn i średniego, całościowego Service Level jak i z podziałem na stacje monitorujące. Dodatkowo raporty umożliwiają wgląd jakie błędy najczęściej występują w danym przedziale czasu i w których godzinach doby.

Informacje o bledach

Wykresy szybkości działania serwisów ukazują dokładnie z podziałem na lokalizacje jak szybko działają badane serwisy.

Wykres czasu odpowiedzi serwera w milisekundach Zbliżenie, podział na stacje monitorujące

Analiza zawartości strony

Wykresy wodospadowe dla plików HAR zapisywanych w trakcie monitorowania umożliwiają dokładną analizę czasów ładowania się strony i poszczególnych jej elementów. Podział na wszystkie fazy pobierania (odpytanie DNS, połączenie, wysyłanie, oczekiwanie i odbieranie) daje obraz gdzie znajduje się wąskie gardło i która faza requestu http była w danym momencie problematyczna. Dane te dostępne są od momentu rozpoczęcia monitorowania, a więc można analizować również historyczne zdarzenia.

HAR - analiza pobieranej zawartości
Zobacz też

Umowy SLA z klientami gwarantujące dostępność na poziomie 99,99% wymagają natychmiastowej reakcji na ewentualne zdarzenia. Monit24.pl natychmiast przesyła informację o awarii wraz z danymi diagnostycznymi, pozwalając na szybsze usunięcie problemu.

logo

Konrad Grzybowski

Architekt rozwiązań wysokiej dostępności K2 Internet S.A.

Ciągle doskonalimy usługi świadczone naszym klientom, ważnym narzędziem w tym procesie jest system zewnętrznego sprawdzania dostępności naszych serwerów Monit24.pl.

logo

Grzegorz Piszczek

Członek zarządu, dyrektor IT, Netart S.K.A.

Utrzymanie i zagwarantowanie wysokiej dostępności portalu internetowego wymaga zastosowania dokładnego monitoringu wewnętrznej infrastruktury IT, jak i zewnętrznego monitorowania serwisów z wielu lokalizacji i łącz internetowych. Dzięki usłudze Monit24.pl Dział Administratorów Onet.pl zyskał narzędzie rzetelnego monitorowania serwisów z zewnątrz.

logo

Paweł Czarny

Kierownik Działu IT Onet.pl

Zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług wymaga ciągłego monitorowania dostępności i szybkości działania naszych systemów bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze monitoringu, przygotowanemu wspólnie z Monit24.pl, mamy pewność, że jakość działania i dostępność serwisów BZWBK24 jest zawsze na najwyższym poziomie.

Tomasz Wasielewski

Kierownik Zespołu BZWBK24 Pion Wspierania Biznesu / Obszar Rozwoju Systemów

Nasza firma korzysta z Monit24.pl od 2009 roku w zakresie monitorowania serwerów i aplikacji webowych udostępnianych swoim klientom, co umożliwia nam kontrolę nad infrastrukturą IT oraz ciągłe sprawdzanie poprawności działania naszych aplikacji udostępnianych w formie SaaS.

logo

Krzysztof Mierkiewicz

Administrator IT

Gdy chodzi o wizerunek firmy, nie może być kompromisów. Dzięki Monit24.pl mam pewność, że nawet jeśli nasza strona ulegnie awarii, będziemy o tym wiedzieć natychmiast i usuniemy problem zanim zorientują się nasi klienci i inwestorzy.

logo

Jakub Mazurkiewicz

Specjalista ds. marketingu Apator S.A.

Korzystamy z systemu Monit24.pl od 3 edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. Stowarzyszenie wykorzystuje system w celu pomiaru dostępności i szybkości działania serwisów wszystkich spółek giełdowych - jednego z kryterium Konkursu, przewidzianym w I etapie oceny. Rozwiązanie wybrane zostało ze względu na rzetelność raportów i profesjonalizm specjalistów.

logo

Mirosław Kachniewski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

1 2 3 4 5 6 7

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Polityka prywatności

Blog

Nowa aplikacja mobilna Monit24
06 października 2023
Od wczoraj użytkownicy systemów IOS mogą pobrać z AppStore aplikację Monit24 zarówno na telefony, tablety jak i komputery Mac.Jest to zupełnie nowa wersja, zgodna z...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

 • Banki i instytucje finansowe
 • Sklepy internetowe
 • Firmy hostingowe
 • Media
 • Agencje rządowe
 • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2024 Monit24.pl Sp. z o.o.