Więcej o Monit24

14+ lat doświadczenia | 7+ miliardów wykonanych testów | 3+ miliony wykrytych awarii

  • Jesteśmy firmą polską , od ponad 14 lat zajmującą się testowaniem, monitorowaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. W tym celu wytworzyliśmy własne oprogramowanie oraz autorskie rozwiązania, które od lat dostarczamy dla największych firm w branżach od e-commerce przez bankowość i finanse do mediów i sektora GOV.

  • Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, na podstawie skrupulatnej analizy wymagań i oczekiwań klientów. Pozwala to na tworzenie scenariuszy testujących konkretne, kluczowe procesy biznesowe badanego serwisu, z punktu widzenia klienta końcowego. Proces onboardingu jaki przeprowadzamy z klientami pozwala na precyzyjne zdefiniowanie wymagań i odpowiednie skonfigurowanie monitoringu.
  • Dostarczamy zarówno e-usługi analizujące dostępność i szybkość działania jak i wykonujemy kompleksowe testy wydajności aplikacji webowych, modelując pełne procesy biznesowe wpływające na obciążenie infrastruktury IT. Naszą usługę można też zastosować w procesie CI/CD jako wymagany punkt na drodze testów akceptacyjnych wykonywanych przed wdrożeniem nowych wersji aplikacji.
  • Poza narzędziem w postaci oprogramowania on-line dostarczamy tzw. Power Care czyli support naszych inżynierów, począwszy od konfiguracji testów i monitoringu, pomocy w ustalaniu przyczyn wykrytych awarii jak i rekomendacji zawartych w raportach do testów wydajności. Dzięki wypracowanym rozwiązaniom możemy badać złożone systemy on-line, również te wymagające użycia autoryzacji opartej o certyfikaty klienta i kwalifikowane jak i tokeny sprzętowe oraz hasła maskowane i autoryzacje SMS.

Autorskie oprogramowanie

Przemyślane rozwiązania
Przemyślane rozwiązania

Monit24.pl jest dojrzałym, kompleksowym systemem rozwijanym przez ekspertów od administrowania systemami oraz doskonałych programistów. Niezawodność działania systemu wywodzi się od przemyślanych i dogłębnie przeanalizowanych aspektów systemu monitorowania usług wysokiej dostępności. Koncepcja całości została zaprojektowana z uwzględnieniem najbardziej surowych wytycznych i warunków w odpowiedzi na zapotrzebowania klientów. Dzięki odpowiednim wzorcom projektowym i zastosowaniu reguł z dziedziny inżynierii oprogramowania, system Monit24.pl jest stabilnym, w pełni dojrzałym rozwiązaniem kierowanym do najbardziej wymagających klientów. Całość systemu bazuje na sprawdzonym, obiektowym języku oprogramowania i pracuje pod kontrolą systemów z rodziny Unix.

Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa
Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa

Nawet najlepsze rozwiązania programistyczno-systemowe wymagają równie niezawodnych platform sprzętowych. Monit24.pl inwestuje w bezkompromisową jakość infrastruktury sprzętowo-sieciowej, dzięki czemu całość systemu jest tak wydajna i stabilna. Poszczególne, kluczowe moduły systemu utrzymywane są na najwyższej jakości serwerach HP Blade i wykorzystują wysoko wydajne macierze SAN HP Enterprise Virtual Arrays. Infrastruktura sprzętowa kolokowana jest w centrach danych spełniających normy narzucane przez takie instytucje jak banki czy wojsko i standardy ISO/IEC 27001:2005, AQAP 2110:2003. Zasoby sprzętowe podparte są zwielokrotnionymi łączami do wielu operatorów teleinformatycznych, zapewniając ciągłość dostępu do usługi. Dodatkowo posiadamy lokalizację disaster recovery zlokalizowaną w serwerowni THINX w Warszawie w oparciu o rozwiązania cloud computing naszego partnera Oktawave.

Rozproszona architektura
Rozproszona architektura

Konstrukcja systemu Monit24.pl wyklucza tzw. Single Point of Failure, czyli każdy z modułów systemu oraz każda porcja przechowywanej informacji jest zwielokrotniana i może być w razie potrzeby zastąpiona przez alternatywne zasoby. Bazy danych, na których operuje system Monit24.pl, są połączone systemem replikacji multi-master gwarantując spójność danych i ich dostępność. Poza synchronizacją danych, Monit24.pl wprowadza również redundancje na poziomie aplikacji, dzięki czemu każda część systemu może być natychmiast i automatycznie zastąpiona przez jej odpowiednik w innej lokalizacji. Takie zestawienie nowoczesnych technologii daje gwarancję ciągłości działania rozwiązania i umożliwia sprawdzanie poprawności działania usług internetowych wysokiej dostępności.

Kontrola jakości
Kontrola jakości

Zapewnienie ciągłości monitorowania, bez względu na sytuację, może być realizowane przez synergię przemyślanych rozwiązań programistycznych z niezawodnymi systemami operacyjnymi, wysoko wydajnym i redundantnym sprzętem oraz rozproszoną architekturą. System Monit24.pl idzie jednak dalej i zapewnia całodobowy nadzór nad systemem przez wykwalifikowanych administratorów, a dla najbardziej wymagających klientów dostarcza usługi wsparcia i konsultingu 24h na dobę oraz wprowadza procedury na wypadek awarii, które pozwalają na zagwarantowanie podjęcia działania przez odpowiedzialne osoby na wypadek powstania problemów.

Przykładowe referencje

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Aplikacja mobilna G2A w Monit24
14 października 2020
W ostatnim czasie dla naszego Klienta G2A.COM wdrożyliśmy monitoring cyfrowych procesów biznesowych, które badamy 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki temu nasz Klient ma 100%...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2023 Monit24.pl Sp. z o.o.