Poznaj Monit

Monitoring zewnętrzny

Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą korzystać już z wewnętrznych systemów monitorowania swoich zasobów informatycznych. Dlatego też proponujemy system który doskonale uzupełnia działanie posiadanych narzędzi rozwiązując problemy, które nie są możliwe do wykrycia przez lokalny monitoring.

Badamy końcowy rezultat działania systemów IT
Badamy końcowy rezultat działania systemów IT
Podczas gdy wewnętrzne systemy monitoringu skupiają się głównie na podstawowych, niskopoziomowych parametrach systemowych (obciążenie procesora, temperatura, zajętość dyskowa, działanie procesu systemowego), nasz system sprawdza końcowy efekt współdziałania podsystemów odpowiedzialnych za treść i funkcje dostarczane użytkownikom końcowym. Innymi słowy, sprawdzamy czy użytkownik chcący skorzystać z serwisu może tego w pełni dokonać [End-User experience monitoring].
Monitorujemy ciągle, niezależnie od infrastruktury klienta
Monitorujemy ciągle, niezależnie od infrastruktury klienta
Nawet gdy rozległa awaria dotyka zarówno systemy informatyczne jak i wewnętrzne systemy monitoringu, nasz monitoring wciąż działa i pozwala natychmiast powiadomić o zdarzeniu osoby odpowiedzialne. Jeśli nie jest zastosowany zewnętrzny monitoring, informacja o rozległej awarii może dotrzeć do administratora dopiero po jakimś czasie (telefon od klienta, innego działu, itp). W tym momencie liczy się każda minuta. Im szybciej administrator zareaguje na zdarzenie tym wcześniej uda się przywrócić system do działania.
Badamy z wielu miejsc w sieci
Badamy z wielu miejsc w sieci
Nasi klienci zyskują obiektywny pogląd na działanie własnych serwisów z różnych łączy od różnych dostawców. Naszym zasięgiem pokrywamy wszystkich głównych operatorów w Polsce oraz wszystkie główne styki z zagranicą jak również popularne węzły wymiany ruchu. Pełną listę łączy i stacji monitorujących można znaleźć poniżej lub w zakładcę "Lokalizacje" w panelu administracyjnym usługi.
Dostarczamy rzetelne i obiektywne dane Service Level
Dostarczamy rzetelne i obiektywne dane Service Level
Tylko badając działanie z zewnątrz z wielu lokalizacji można mieć rzeczywisty pogląd na poziom dostępności badanej usługi. To dlatego klienci wybierają Monit24.pl jako narzędzie do weryfikacji ich umów Service Level Agreement.
Działamy w modelu usługi (SaaS)
Działamy w modelu usługi (SaaS)
Dzięki temu nasi klienci nie muszą nic instalować ani zakupywać żadnego sprzętu - uruchamiają usługę w 3 minuty! Software as a Service to najnowszy trend sposobu dostarczania oprogramowania. Podejście SaaS niweluje koszty wdrożenia rozwiązania oraz procedur formalnych, gdyż nie trzeba ingerować w aktualną infrastrukturę aby móc ją monitorować. W każdej chwili można zrezygnować z usługi dzięki czemu zyskuje się możliwość kontroli nad kosztami. Monit24.pl w modelu SaaS = 0,00 kosztów amortyzacji; 0,00 kosztów instalacji; 0,00 kosztów wdrożenia.
Zobacz też

Umowy SLA z klientami gwarantujące dostępność na poziomie 99,99% wymagają natychmiastowej reakcji na ewentualne zdarzenia. Monit24.pl natychmiast przesyła informację o awarii wraz z danymi diagnostycznymi, pozwalając na szybsze usunięcie problemu.

logo

Konrad Grzybowski

Architekt rozwiązań wysokiej dostępności K2 Internet S.A.

Ciągle doskonalimy usługi świadczone naszym klientom, ważnym narzędziem w tym procesie jest system zewnętrznego sprawdzania dostępności naszych serwerów Monit24.pl.

logo

Grzegorz Piszczek

Członek zarządu, dyrektor IT, Netart S.K.A.

Utrzymanie i zagwarantowanie wysokiej dostępności portalu internetowego wymaga zastosowania dokładnego monitoringu wewnętrznej infrastruktury IT, jak i zewnętrznego monitorowania serwisów z wielu lokalizacji i łącz internetowych. Dzięki usłudze Monit24.pl Dział Administratorów Onet.pl zyskał narzędzie rzetelnego monitorowania serwisów z zewnątrz.

logo

Paweł Czarny

Kierownik Działu IT Onet.pl

Zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług wymaga ciągłego monitorowania dostępności i szybkości działania naszych systemów bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze monitoringu, przygotowanemu wspólnie z Monit24.pl, mamy pewność, że jakość działania i dostępność serwisów BZWBK24 jest zawsze na najwyższym poziomie.

Tomasz Wasielewski

Kierownik Zespołu BZWBK24 Pion Wspierania Biznesu / Obszar Rozwoju Systemów

Nasza firma korzysta z Monit24.pl od 2009 roku w zakresie monitorowania serwerów i aplikacji webowych udostępnianych swoim klientom, co umożliwia nam kontrolę nad infrastrukturą IT oraz ciągłe sprawdzanie poprawności działania naszych aplikacji udostępnianych w formie SaaS.

logo

Krzysztof Mierkiewicz

Administrator IT

Gdy chodzi o wizerunek firmy, nie może być kompromisów. Dzięki Monit24.pl mam pewność, że nawet jeśli nasza strona ulegnie awarii, będziemy o tym wiedzieć natychmiast i usuniemy problem zanim zorientują się nasi klienci i inwestorzy.

logo

Jakub Mazurkiewicz

Specjalista ds. marketingu Apator S.A.

Korzystamy z systemu Monit24.pl od 3 edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. Stowarzyszenie wykorzystuje system w celu pomiaru dostępności i szybkości działania serwisów wszystkich spółek giełdowych - jednego z kryterium Konkursu, przewidzianym w I etapie oceny. Rozwiązanie wybrane zostało ze względu na rzetelność raportów i profesjonalizm specjalistów.

logo

Mirosław Kachniewski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

1 2 3 4 5 6 7

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Polityka prywatności

Blog

Nowa aplikacja mobilna Monit24
06 października 2023
Od wczoraj użytkownicy systemów IOS mogą pobrać z AppStore aplikację Monit24 zarówno na telefony, tablety jak i komputery Mac.Jest to zupełnie nowa wersja, zgodna z...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2024 Monit24.pl Sp. z o.o.