Poznaj Monit

Marka Monit24.pl

Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem, dostarczając usług monitorowania działania serwisów internetowych od ponad 6 lat. Centrum informatyczne monitoringu zlokalizowane jest w dwóch niezależnych serwerowniach ATM S.A. w Warszawie oraz w Centrum Przetwarzania Danych w Krakowie. Poszczególne stacje monitorujące natomiast rozlokowane są w serwerowniach w całej Polsce, Europie i Świecie.

Poza działalnością komercyjną uczestni­czymy także w różnych wydarzeniach i przeprowadzamy badania związane z usługami w Internecie. Między innymi od 4 lat jesteśmy w jury konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowa­rzyszenie Emitentów Giełdowych, gdzie nasz system ocenia szybkość działania i dostępność ponad 850 spółek notowanych na GPW.

Technologia monitorowania stron WWW

Przemyślane rozwiązania
Przemyślane rozwiązania
Monit24.pl jest dojrzałym, kompleksowym systemem rozwijanym przez ekspertów od administrowania systemami oraz doskonałych programistów. Niezawodność działania systemu wywodzi się od przemyślanych i dogłębnie przeanalizowanych aspektów systemu monitorowania usług wysokiej dostępności. Koncepcja całości została zaprojektowana z uwzględnieniem najbardziej surowych wytycznych i warunków w odpowiedzi na zapotrzebowania klientów. Dzięki odpowiednim wzorcom projektowym i zastosowaniu reguł z dziedziny inżynierii oprogramowania, system Monit24.pl jest stabilnym, w pełni dojrzałym rozwiązaniem kierowanym do najbardziej wymagających klientów. Całość systemu bazuje na sprawdzonym, obiektowym języku oprogramowania i pracuje pod kontrolą systemów Unix.
Nasze rozwiązanie zostało sprawdzone między innymi w kilkunastu bankach i instytucjach finansowych w Polsce (referencje na życzenie), jak również w sektorze GOV.
Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa
Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa
Nawet najlepsze rozwiązania programistyczno-systemowe wymagają równie niezawodnych platform sprzętowych. Monit24.pl inwestuje w bezkompromisową jakość infrastruktury sprzętowo-sieciowej, dzięki czemu całość systemu jest tak wydajna i stabilna. Poszczególne, kluczowe moduły systemu utrzymywane są na najwyższej jakości serwerach HP Blade BL460c i wykorzystują wysoko wydajne macierze SAN HP Enterprise Virtual Arrays (EVA 6100). Infrastruktura sprzętowa kolokowana jest w centrach danych spełniających normy narzucane przez takie instytucje jak banki czy wojsko i standardy ISO/IEC 27001:2005, AQAP 2110:2003. Zasoby sprzętowe podparte są zwielokrotnionymi łączami do wielu operatorów teleinformatycznych, zapewniając ciągłość dostępu do usługi. Dodatkowo posiadamy lokalizację disaster recovery zlokalizowaną w serwerowni THINX w Warszawie w oparciu o rozwiązania cloud computing naszego partnera Oktawave.com.
Rozproszona architektura
Rozproszona architektura
Konstrukcja systemu Monit24.pl wyklucza tzw. Single Point of Failure, czyli każdy z modułów systemu oraz każda porcja przechowywanej informacji jest zwielokrotniana i może być w razie potrzeby zastąpiona przez alternatywne zasoby. Bazy danych na których operuje system Monit24.pl są połączone systemem replikacji multi-master gwarantując spójność danych i ich dostępność. Poza synchronizacją danych, Monit24.pl wprowadza również redundancje na poziomie aplikacji, dzięki czemu każda część systemu może być natychmiast i automatycznie zastąpiona przez jej odpowiednik w innej lokalizacji. Takie zestawienie nowoczesnych technologii daje gwarancję ciągłości działania rozwiązania i umożliwia sprawdzanie poprawności działania usług internetowych wysokiej dostępności.
Kontrola jakości
Kontrola jakości
Zapewnienie ciągłości monitorowania, bez względu na sytuację może być realizowane przez synergię przemyślanych rozwiązań programistycznych z niezawodnymi systemami operacyjnymi, wysoko wydajnym i redundantnym sprzętem oraz rozproszoną architekturą. System Monit24.pl idzie jednak dalej i zapewnia całodobowy nadzór nad systemem przez wykwalifikowanych administratorów, a dla najbardziej wymagających klientów dostarcza usługi wsparcia i konsultingu 24h na dobę oraz wprowadza procedury na wypadek awarii, które pozwalają na zagwarantowanie podjęcia działania przez odpowiedzialne osoby na wypadek powstania problemów.
Zobacz też

Umowy SLA z klientami gwarantujące dostępność na poziomie 99,99% wymagają natychmiastowej reakcji na ewentualne zdarzenia. Monit24.pl natychmiast przesyła informację o awarii wraz z danymi diagnostycznymi, pozwalając na szybsze usunięcie problemu.

Konrad Grzybowski

Architekt rozwiązań wysokiej dostępności K2 Internet S.A.

Ciągle doskonalimy usługi świadczone naszym klientom, ważnym narzędziem w tym procesie jest system zewnętrznego sprawdzania dostępności naszych serwerów Monit24.pl.

Grzegorz Piszczek

Członek zarządu, dyrektor IT, Netart S.K.A.

Utrzymanie i zagwarantowanie wysokiej dostępności portalu internetowego wymaga zastosowania dokładnego monitoringu wewnętrznej infrastruktury IT, jak i zewnętrznego monitorowania serwisów z wielu lokalizacji i łącz internetowych. Dzięki usłudze Monit24.pl Dział Administratorów Onet.pl zyskał narzędzie rzetelnego monitorowania serwisów z zewnątrz.

Paweł Czarny

Kierownik Działu IT Onet.pl

Zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług wymaga ciągłego monitorowania dostępności i szybkości działania naszych systemów bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze monitoringu, przygotowanemu wspólnie z Monit24.pl, mamy pewność, że jakość działania i dostępność serwisów BZWBK24 jest zawsze na najwyższym poziomie.

Tomasz Wasielewski

Kierownik Zespołu BZWBK24 Pion Wspierania Biznesu / Obszar Rozwoju Systemów

Nasza firma korzysta z Monit24.pl od 2009 roku w zakresie monitorowania serwerów i aplikacji webowych udostępnianych swoim klientom, co umożliwia nam kontrolę nad infrastrukturą IT oraz ciągłe sprawdzanie poprawności działania naszych aplikacji udostępnianych w formie SaaS.

Krzysztof Mierkiewicz

Administrator IT

Gdy chodzi o wizerunek firmy, nie może być kompromisów. Dzięki Monit24.pl mam pewność, że nawet jeśli nasza strona ulegnie awarii, będziemy o tym wiedzieć natychmiast i usuniemy problem zanim zorientują się nasi klienci i inwestorzy.

Jakub Mazurkiewicz

Specjalista ds. marketingu Apator S.A.

Korzystamy z systemu Monit24.pl od 3 edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. Stowarzyszenie wykorzystuje system w celu pomiaru dostępności i szybkości działania serwisów wszystkich spółek giełdowych - jednego z kryterium Konkursu, przewidzianym w I etapie oceny. Rozwiązanie wybrane zostało ze względu na rzetelność raportów i profesjonalizm specjalistów.

Mirosław Kachniewski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

1 2 3 4 5 6 7

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem, dostarczając usług monitorowania działania serwisów internetowych od ponad 6 lat. Centrum informatyczne monitoringu zlokalizowane jest w serwerowni ATM S.A. w Warszawie, a poszczególne stacje monitorujące w serwerowniach w całej Polsce, Europie i Świecie.

Regulamin usługi Monit24.pl

Formularz ofertowy

Formularz zamówienia

Pobierz formularz umowy

Blog

API 3.13
20 marca 2019
20 marca wdrożyliśmy kolejną aktualizację systemu Monit24.pl. Aktualizacja zawiera między innymi nową wersję API, oznaczoną numerem 3.13, a także dużo usprawnień...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych. Naszymi klientami są firmy i instytucje takie jak:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Uczelnie wyższe
  • Sklepy internetowe
  • Wydawnictwa
  • Firmy hostingowe
  • Portale internetowe
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Unity S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2019 Monit24.pl Sp. z o.o.