Więcej o Monit24

14+ lat doświadczenia | 7+ miliardów wykonanych testów | 3+ miliony wykrytych awarii

  • Jesteśmy firmą polską , od ponad 14 lat zajmującą się testowaniem, monitorowaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. W tym celu wytworzyliśmy własne oprogramowanie oraz autorskie rozwiązania, które od lat dostarczamy dla największych firm w branżach od e-commerce przez bankowość i finanse do mediów i sektora GOV.

  • Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, na podstawie skrupulatnej analizy wymagań i oczekiwań klientów. Pozwala to na tworzenie scenariuszy testujących konkretne, kluczowe procesy biznesowe badanego serwisu, z punktu widzenia klienta końcowego. Proces onboardingu jaki przeprowadzamy z klientami pozwala na precyzyjne zdefiniowanie wymagań i odpowiednie skonfigurowanie monitoringu.
  • Dostarczamy zarówno e-usługi analizujące dostępność i szybkość działania jak i wykonujemy kompleksowe testy wydajności aplikacji webowych, modelując pełne procesy biznesowe wpływające na obciążenie infrastruktury IT. Naszą usługę można też zastosować w procesie CI/CD jako wymagany punkt na drodze testów akceptacyjnych wykonywanych przed wdrożeniem nowych wersji aplikacji.
  • Poza narzędziem w postaci oprogramowania on-line dostarczamy tzw. Power Care czyli support naszych inżynierów, począwszy od konfiguracji testów i monitoringu, pomocy w ustalaniu przyczyn wykrytych awarii jak i rekomendacji zawartych w raportach do testów wydajności. Dzięki wypracowanym rozwiązaniom możemy badać złożone systemy on-line, również te wymagające użycia autoryzacji opartej o certyfikaty klienta i kwalifikowane jak i tokeny sprzętowe oraz hasła maskowane i autoryzacje SMS.

Autorskie oprogramowanie

Przemyślane rozwiązania
Przemyślane rozwiązania

Monit24.pl jest dojrzałym, kompleksowym systemem rozwijanym przez ekspertów od administrowania systemami oraz doskonałych programistów. Niezawodność działania systemu wywodzi się od przemyślanych i dogłębnie przeanalizowanych aspektów systemu monitorowania usług wysokiej dostępności. Koncepcja całości została zaprojektowana z uwzględnieniem najbardziej surowych wytycznych i warunków w odpowiedzi na zapotrzebowania klientów. Dzięki odpowiednim wzorcom projektowym i zastosowaniu reguł z dziedziny inżynierii oprogramowania, system Monit24.pl jest stabilnym, w pełni dojrzałym rozwiązaniem kierowanym do najbardziej wymagających klientów. Całość systemu bazuje na sprawdzonym, obiektowym języku oprogramowania i pracuje pod kontrolą systemów z rodziny Unix.

Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa
Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa

Nawet najlepsze rozwiązania programistyczno-systemowe wymagają równie niezawodnych platform sprzętowych. Monit24.pl inwestuje w bezkompromisową jakość infrastruktury sprzętowo-sieciowej, dzięki czemu całość systemu jest tak wydajna i stabilna. Poszczególne, kluczowe moduły systemu utrzymywane są na najwyższej jakości serwerach HP Blade i wykorzystują wysoko wydajne macierze SAN HP Enterprise Virtual Arrays. Infrastruktura sprzętowa kolokowana jest w centrach danych spełniających normy narzucane przez takie instytucje jak banki czy wojsko i standardy ISO/IEC 27001:2005, AQAP 2110:2003. Zasoby sprzętowe podparte są zwielokrotnionymi łączami do wielu operatorów teleinformatycznych, zapewniając ciągłość dostępu do usługi. Dodatkowo posiadamy lokalizację disaster recovery zlokalizowaną w serwerowni THINX w Warszawie w oparciu o rozwiązania cloud computing naszego partnera Oktawave.

Rozproszona architektura
Rozproszona architektura

Konstrukcja systemu Monit24.pl wyklucza tzw. Single Point of Failure, czyli każdy z modułów systemu oraz każda porcja przechowywanej informacji jest zwielokrotniana i może być w razie potrzeby zastąpiona przez alternatywne zasoby. Bazy danych, na których operuje system Monit24.pl, są połączone systemem replikacji multi-master gwarantując spójność danych i ich dostępność. Poza synchronizacją danych, Monit24.pl wprowadza również redundancje na poziomie aplikacji, dzięki czemu każda część systemu może być natychmiast i automatycznie zastąpiona przez jej odpowiednik w innej lokalizacji. Takie zestawienie nowoczesnych technologii daje gwarancję ciągłości działania rozwiązania i umożliwia sprawdzanie poprawności działania usług internetowych wysokiej dostępności.

Kontrola jakości
Kontrola jakości

Zapewnienie ciągłości monitorowania, bez względu na sytuację, może być realizowane przez synergię przemyślanych rozwiązań programistycznych z niezawodnymi systemami operacyjnymi, wysoko wydajnym i redundantnym sprzętem oraz rozproszoną architekturą. System Monit24.pl idzie jednak dalej i zapewnia całodobowy nadzór nad systemem przez wykwalifikowanych administratorów, a dla najbardziej wymagających klientów dostarcza usługi wsparcia i konsultingu 24h na dobę oraz wprowadza procedury na wypadek awarii, które pozwalają na zagwarantowanie podjęcia działania przez odpowiedzialne osoby na wypadek powstania problemów.

Przykładowe referencje

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nowym klientem Monit24
13 lutego 2023
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP dołączyło do grona znamienitych klientów Monit24.Dziękujemy za zaufanie.

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2023 Monit24.pl Sp. z o.o.