BLOG

System Monit24 wykorzystany zostanie do zbadania dostępności witryn internetowych Polskich spółek giełdowych w drugim etapie konkursu ZŁOTA STRONA EMITENTA 2008.
Badane strony będą sprawdzane z 3 niezależnych lokalizacji, z częstotliwością jednej serii testów co 2 minuty, przez okres 30 dni, począwszy od dnia 1 sierpnia.
Wyniki badania posłużą do ustalenia lidera grupy, który wykaże się najwyższym poziomem dostępności.
Link do strony konkursu

Badania

Monit24 od ponad roku prowadzi ciągły monitoring wybranych stron Internetowych, stanowiących przekrój przez różne branże - finansowe, e-commerce, media, sklepy internetowe i inne.
Badania prowadzone są na grupie 578 stron, które 24h/dobę są monitorowane z różnych miejsc na świecie. Badania wykazują, że wciąż technologii i metodom tworzenia systemów informatycznych sporo brakuje do doskonałości. Statystyka mówi, że średnia dostępność badanych stron internetowych wynosi 98,859% co stanowi średnio ponad 8 godzin przestoju w ciągu każdego miesiąca. Zaskakujące jest również to, że aż 96% badanych stron odnotowuje awarię przynajmniej raz w miesiącu, przy czym aż 25% usług ulega awariom dłuższym niż 30 minut. Jedna czwarta wykrytych awarii to krótkie przestoje, trwające poniżej 10 minut, jednak aż 43% to awarie trwające między 10 a 30 minut.
Dodatkowe informacje znajdą Państwo w naszej broszurze:
http://monit24.pl/broszuta-monit24.pdf
.

Najważniejsza w monitorowaniu jest rzetelność

Tworząc system Monit24 postawiliśmy na rzetelnośc informacji. Wynika to z prostego założenia - że skoro system sprawdzający działanie usługi ma być opiniotwórczym narzędziem zarówno dla administratora, managera jak i klientów, to musi być on niezawodny. Inaczej rzecz ujmując, nie ma sensu system weryfikujący poprawne działanie usług internetowych, jeśli sam jest niesprawny. To zadecydowało o tym, że architektura Monit24 oraz zaplecze technologiczne Monit24 utrzymane jest na najwyżswzym poziomie, gwarantującym poprawne i ciągłe monitorowanie systemu.

Koncepcja architektury

System Monit24 składa się ze redundantnego centrum monitoringu, połączonego ze zwielokrotnionymi stacjami monitorującymi. Konstrukcja systemu Monit24 wyklucza tak zwany „Single Point of Failure”, co oznacza, że każdy z modułów systemu oraz każda porcja przechowywanej informacji jest zwielokrotniana i może być w razie potrzeby automatycznie zastąpiona przez alternatywne, zapasowe zasoby. Bazy danych na których operuje system Monit24 są połączone systemem replikacji multi-master gwarantując spójność danych i ich dostępność. Poza synchronizacją danych, Monit24 wprowadza również redundancję na poziomie aplikacji, dzięki czemu każda część systemu może być natychmiast i automatycznie zastąpiona przez jej odpowiednik w innej lokalizacji. Taka architektura daje gwarancję ciągłości działania rozwiązania i umożliwia sprawdzanie poprawności działania usług internetowych wysokiej dostępności ze stuprocentową wiarygodnością. Monit24 to także całodobowy nadzór administratora nad systemem dla najbardziej wymagających klientów.

Bezkompromisowa infrastruktura sprzętowa

Bezkompromisowa jakość infrastruktury sprzętowej markowych producentów sprawia, że całość systemu jest stabilna i wydajna. Poszczególne, kluczowe moduły systemu utrzymywane są na najwyższej jakości serwerach HP Blade BL460c i wykorzystują wysoko wydajne macierze SAN HP Enterprise Virtual Arrays (EVA 6100). Infrastruktura sprzętowa kolokowana jest w centrach danych spełniających normy narzucane przez takie instytucje jak banki czy wojsko. Spełniają one standardy ISO/IEC 27001:2005, AQAP 2110:2003. Zasoby sprzętowe podparte są zwielokrotnionymi łączami do wielu operatorów teleinformatycznych, zapewniając ciągłość dostępu do usługi.

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Aplikacja mobilna G2A w Monit24
14 października 2020
W ostatnim czasie dla naszego Klienta G2A.COM wdrożyliśmy monitoring cyfrowych procesów biznesowych, które badamy 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki temu nasz Klient ma 100%...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2021 Monit24.pl Sp. z o.o.