BLOG

Wrzesień to kolejny miesiąc w którym wzbogacamy funkcjonalność systemu Monit24.pl

Tym razem został wprowadzony panel LiveView™ umożliwiający administratorowi śledzenie on-line działania badanych usług. Panel przedstawia automatycznie odswieżaną listę sprawdzanych usług, wraz ze skróconą informacją o stanie działania i powiadamiania. Usługi które uległy awarii są wyróżnione i znajdują się zawsze na górze listy, tak aby były widoczne na pierwszy rzut oka.
Takie zestawienie usług, odswieżane do wyboru co pół, 1, 2 lub 5 minut świetnie nadaje się do wyświetlania stanu usług w centrach monitoringu, gdzie administrator na ekranach ma zgrupowane wszystkie potrzebne dane o stanie obecnym stron. Skrócone informacje zawartę w panelu LiveView™ sprawiają, że zajmuje on mało miejsca i zmieści się obok innych ważnych aplikacji na ekranie monitora.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności, wystarczy po zalogowaniu się do interfejsu administracyjnego i w zakładce Usługi wybrać przycisk Panel LiveView

System Monit24 wykorzystany zostanie do zbadania dostępności witryn internetowych Polskich spółek giełdowych w drugim etapie konkursu ZŁOTA STRONA EMITENTA 2008.
Badane strony będą sprawdzane z 3 niezależnych lokalizacji, z częstotliwością jednej serii testów co 2 minuty, przez okres 30 dni, począwszy od dnia 1 sierpnia.
Wyniki badania posłużą do ustalenia lidera grupy, który wykaże się najwyższym poziomem dostępności.
Link do strony konkursu

Badania

Monit24 od ponad roku prowadzi ciągły monitoring wybranych stron Internetowych, stanowiących przekrój przez różne branże - finansowe, e-commerce, media, sklepy internetowe i inne.
Badania prowadzone są na grupie 578 stron, które 24h/dobę są monitorowane z różnych miejsc na świecie. Badania wykazują, że wciąż technologii i metodom tworzenia systemów informatycznych sporo brakuje do doskonałości. Statystyka mówi, że średnia dostępność badanych stron internetowych wynosi 98,859% co stanowi średnio ponad 8 godzin przestoju w ciągu każdego miesiąca. Zaskakujące jest również to, że aż 96% badanych stron odnotowuje awarię przynajmniej raz w miesiącu, przy czym aż 25% usług ulega awariom dłuższym niż 30 minut. Jedna czwarta wykrytych awarii to krótkie przestoje, trwające poniżej 10 minut, jednak aż 43% to awarie trwające między 10 a 30 minut.
Dodatkowe informacje znajdą Państwo w naszej broszurze:
http://monit24.pl/broszuta-monit24.pdf
.

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 11 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Monitorowanie PSD2
28 kwietnia 2019
Zgodnie z dyrektywą UE 2015/2366 (PSD2) i jej uzupełnieniem 2018/389 (RTS) do dnia 14.09.2019 instytucje płatnicze mają uruchomić pełną obsługę dostępu do bankowości...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2019 Monit24.pl Sp. z o.o.