BLOG

Zabezpieczenie certyfikatem SSL, to w dzisiejszym technologicznym świecie absolutne minimum, jeśli chodzi bezpieczeństwo stron internetowych, na których dochodzi do przekazania poufnych danych pomiędzy właścicielem witryny WWW, a użytkownikiem. Szyfrowanie SSL wymagane jest w przypadku bankowości elektronicznej, e-sklepów, ale także w serwisach aukcyjnych oraz stronach, które posiadają w swojej ofercie pocztę elektroniczną. Pole z zieloną kłódeczką, co raz częściej widać na forach dyskusyjnych oraz portalach społecznościowych, na przykład na Facebooku. 

W dzisiejszych czasach każdy użytkownik Internetu posiada kilka kont pocztowych, liczne profile na forach dyskusyjnych, social media, a często także elektroniczny dostęp do konta bankowego. Ponieważ konta i hasała do tych profili można policzyć na palcach jednej ręki, problem z zapamiętanie wielu haseł nie powinno stanowić problemu. Inaczej się dzieje, kiedy użytkownik takich kont posiada kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt! Aby pomóc sobie w zapamiętaniu loginu i hasła, bardzo często popełnia się ten sam błąd, a mianowicie ustala do każdego konta takie samo hasło i login. To bardzo poważne wykroczenie, które można porównać do przejazdu na czerwonym świetle! Wyobraźmy sobie, że ktoś z naszego otoczenia, a może nawet ktoś całkiem obcy wchodzi w posiadanie takiego loginu i hasła, a następnie sieje na naszej skrzynce pocztowej oraz profilu na facebooku lub innym portalu istne spustoszenie. Jeśli chcecie, aby Wasze konta i profile były bezpieczne powinniście trzymać się trzech ważnych zasad. 
Od 24 lutego dostępne są nowe lokalizacje z których można prowadzić monitoring:
  • - Stacja w USA w chmurze AMAZON EC2 (Northern Virginia us-east-1b)
  • - Stacja w Krakowie w Centrum Przetwarzania Danych na łączach Netia, PLIX, Level3, Global Crossing)
  • - Stacja w Niemczech w serwerowni 1and1 (Karlsruhe)

Odbywają się kolejne testy lokalizacji, które w najbliższym czasie powinny pojawić się w systemie: Serwerownia Onet.pl w Krakowie, chmura Leaseweb w Holandii.

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 14 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Aplikacja mobilna G2A w Monit24
14 października 2020
W ostatnim czasie dla naszego Klienta G2A.COM wdrożyliśmy monitoring cyfrowych procesów biznesowych, które badamy 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki temu nasz Klient ma 100%...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2021 Monit24.pl Sp. z o.o.