BLOG

W dzisiejszych czasach każdy użytkownik Internetu posiada kilka kont pocztowych, liczne profile na forach dyskusyjnych, social media, a często także elektroniczny dostęp do konta bankowego. Ponieważ konta i hasała do tych profili można policzyć na palcach jednej ręki, problem z zapamiętanie wielu haseł nie powinno stanowić problemu. Inaczej się dzieje, kiedy użytkownik takich kont posiada kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt! Aby pomóc sobie w zapamiętaniu loginu i hasła, bardzo często popełnia się ten sam błąd, a mianowicie ustala do każdego konta takie samo hasło i login. To bardzo poważne wykroczenie, które można porównać do przejazdu na czerwonym świetle! Wyobraźmy sobie, że ktoś z naszego otoczenia, a może nawet ktoś całkiem obcy wchodzi w posiadanie takiego loginu i hasła, a następnie sieje na naszej skrzynce pocztowej oraz profilu na facebooku lub innym portalu istne spustoszenie. Jeśli chcecie, aby Wasze konta i profile były bezpieczne powinniście trzymać się trzech ważnych zasad. 
Od 24 lutego dostępne są nowe lokalizacje z których można prowadzić monitoring:
  • - Stacja w USA w chmurze AMAZON EC2 (Northern Virginia us-east-1b)
  • - Stacja w Krakowie w Centrum Przetwarzania Danych na łączach Netia, PLIX, Level3, Global Crossing)
  • - Stacja w Niemczech w serwerowni 1and1 (Karlsruhe)

Odbywają się kolejne testy lokalizacji, które w najbliższym czasie powinny pojawić się w systemie: Serwerownia Onet.pl w Krakowie, chmura Leaseweb w Holandii.
Monit24.pl przygotowuje się obecnie do udziału w konferencji Hosting Meeting 5, której jest Złotym Sponsorem. Konferencja odbędzie się w hotelu Mercure we Wrocławiu w dniu 21.02.2013r. Hosting Meeting jest jedyną inicjatywą w Polsce skupiającą najważniejszych dostawców usług hostingowych, producentów platform IT z całego świata, specjalistów oraz pasjonatów rynku hostingowego. Dynamiczna formuła i aktualna agenda zapewniają przedstawienie najnowszych informacji, rozwiązań i pomysłów z branży hostingowej z Polski i ze świata. Prezes Monit24.pl, Tomasz Kuźniar omówi temat „Jak hostersi i e-usługodawcy mogą zwiększyć swoje ARPU z Monit24.pl”. Zarówno prezentacja Pana Tomasza Kuźniara, jak i cała konferencja, poświęcona będzie zagadnieniu cloud computingu, a więc technologii, którą również Monit24.pl rozwija w ramach swoich usług monitoringu stron WWW.

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 11 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Monitorowanie API XS2a w kontekście PSD2
12 lipca 2019
Zgodnie z dyrektywą UE 2015/2366 (PSD2) i jej uzupełnieniem 2018/389 (RTS) do dnia 14.09.2019 instytucje płatnicze mają uruchomić pełną obsługę dostępu do bankowości...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2020 Monit24.pl Sp. z o.o.