BLOG

Stojąc przed wyborem usługi hostingowej można odnieść wrażenie, że każda jest do siebie podobna, a różnice jedynie kosmetyczne. Dopiero bliższe zapoznanie się z parametrami hostingu wyraźnie pokazuje, że jakość usługi zmienia się wraz z jej ceną, a wszystkie wartości dodane, które przyciągają nas do konkretnej oferty, otrzymuje się dopiero w najwyższym abonamencie. Jak więc wybrać dobry hosting, który spełni nasze początkowe oczekiwania, ale także będzie dobrą platformą do rozbudowy na przyszłość? Na początku warto zadać sobie pytanie, do czego będziemy wykorzystywać ten hosting, a więc czy będzie to prosta strona firmowa, czy może potężny portal lub sklep internetowy? Kiedy już wiemy, co chcemy osiągnąć, możemy przystąpić do poszukiwania konkretnej usługi. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.
W ostatnim czasie ataki hakerskie na strony e-commerce widocznie się nasiliły, a do ulubionych form działania internetowych przestępców należą zamaskowane przekierowania adresów WWW. Działanie to, jest stosunkowo proste w wykonaniu dla średniozaawansowanego hakera. Nie wymaga ono zbyt dużych umiejętności i zaangażowania wymyślnych metod technologicznych, a może wyrządzić bardzo wiele szkód, nie tylko właścicielowi witryny internetowej, ale także osobom z niej korzystającym. Przekierowywaniem treści witryny WWW, jest trudne do zauważania dla osoby, która bardzo często odwiedza ten sam adres strony internetowej. Uśpiona czujność w czasach internetowego niebezpieczeństwa, to pierwszy krok do tego, aby stać się ofiarą ataku hakerskiego. 
Zabezpieczenie certyfikatem SSL, to w dzisiejszym technologicznym świecie absolutne minimum, jeśli chodzi bezpieczeństwo stron internetowych, na których dochodzi do przekazania poufnych danych pomiędzy właścicielem witryny WWW, a użytkownikiem. Szyfrowanie SSL wymagane jest w przypadku bankowości elektronicznej, e-sklepów, ale także w serwisach aukcyjnych oraz stronach, które posiadają w swojej ofercie pocztę elektroniczną. Pole z zieloną kłódeczką, co raz częściej widać na forach dyskusyjnych oraz portalach społecznościowych, na przykład na Facebooku. 

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą polską , od 11 lat zajmującą się badaniem i analizą poprawności i szybkości działania e-usług, systemów informatycznych on-line, aplikacji mobilnych i systemów transakcyjnych. 

Regulamin usługi Monit24.pl

Blog

Monitorowanie API XS2a w kontekście PSD2
12 lipca 2019
Zgodnie z dyrektywą UE 2015/2366 (PSD2) i jej uzupełnieniem 2018/389 (RTS) do dnia 14.09.2019 instytucje płatnicze mają uruchomić pełną obsługę dostępu do bankowości...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych, w tym:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Sklepy internetowe
  • Firmy hostingowe
  • Media
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2020 Monit24.pl Sp. z o.o.