BLOG

Stojąc przed wyborem usługi hostingowej można odnieść wrażenie, że każda jest do siebie podobna, a różnice jedynie kosmetyczne. Dopiero bliższe zapoznanie się z parametrami hostingu wyraźnie pokazuje, że jakość usługi zmienia się wraz z jej ceną, a wszystkie wartości dodane, które przyciągają nas do konkretnej oferty, otrzymuje się dopiero w najwyższym abonamencie. Jak więc wybrać dobry hosting, który spełni nasze początkowe oczekiwania, ale także będzie dobrą platformą do rozbudowy na przyszłość? Na początku warto zadać sobie pytanie, do czego będziemy wykorzystywać ten hosting, a więc czy będzie to prosta strona firmowa, czy może potężny portal lub sklep internetowy? Kiedy już wiemy, co chcemy osiągnąć, możemy przystąpić do poszukiwania konkretnej usługi. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.
W ostatnim czasie ataki hakerskie na strony e-commerce widocznie się nasiliły, a do ulubionych form działania internetowych przestępców należą zamaskowane przekierowania adresów WWW. Działanie to, jest stosunkowo proste w wykonaniu dla średniozaawansowanego hakera. Nie wymaga ono zbyt dużych umiejętności i zaangażowania wymyślnych metod technologicznych, a może wyrządzić bardzo wiele szkód, nie tylko właścicielowi witryny internetowej, ale także osobom z niej korzystającym. Przekierowywaniem treści witryny WWW, jest trudne do zauważania dla osoby, która bardzo często odwiedza ten sam adres strony internetowej. Uśpiona czujność w czasach internetowego niebezpieczeństwa, to pierwszy krok do tego, aby stać się ofiarą ataku hakerskiego. 
Zabezpieczenie certyfikatem SSL, to w dzisiejszym technologicznym świecie absolutne minimum, jeśli chodzi bezpieczeństwo stron internetowych, na których dochodzi do przekazania poufnych danych pomiędzy właścicielem witryny WWW, a użytkownikiem. Szyfrowanie SSL wymagane jest w przypadku bankowości elektronicznej, e-sklepów, ale także w serwisach aukcyjnych oraz stronach, które posiadają w swojej ofercie pocztę elektroniczną. Pole z zieloną kłódeczką, co raz częściej widać na forach dyskusyjnych oraz portalach społecznościowych, na przykład na Facebooku. 

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem, dostarczając usług monitorowania działania serwisów internetowych od ponad 6 lat. Centrum informatyczne monitoringu zlokalizowane jest w serwerowni ATM S.A. w Warszawie, a poszczególne stacje monitorujące w serwerowniach w całej Polsce, Europie i Świecie.

Regulamin usługi Monit24.pl

Formularz ofertowy

Formularz zamówienia

Pobierz formularz umowy

Blog

Lista zmian w wersji 1.19.0 Nowego Panelu Monit24
19 grudnia 2018
Dzisiaj, 19 grudnia na serwer produkcyjny wdrożyliśmy wersję 1.19.0, wprowadzającą do Nowego Panelu Monit24.pl dwie zmiany, które, jak wierzymy, pozwolą Użytkownikowi na...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych. Naszymi klientami są firmy i instytucje takie jak:

  • Banki i instytucje finansowe
  • Uczelnie wyższe
  • Sklepy internetowe
  • Wydawnictwa
  • Firmy hostingowe
  • Portale internetowe
  • Agencje rządowe
  • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Unity S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2019 Monit24.pl Sp. z o.o.