BLOG

Monit24.pl prowadzi statystyki dostępności serwisów transakcyjnych banków działających w Polsce. Monitorujemy dostępność i szybkość działania serwisów bankowości elektronicznej 16 najważniejszych banków na naszym rynku. Dane zbierane są z 3 lokalizacji w Polsce, z różnych łącz internetowych i zawierają informacje dotyczące możliwości zalogowanie się i skorzystania z serwisu transakcyjnego danego banku.

Monit24.pl odpowiadając na potrzeby swoich klientów wprowadził możliwość badania poprawności nowych typów usług:


 • Microsoft NLB - czyli usługa klastra umożliwiająca realizacje rozkładania ruchu (loadbalancing) w oparciu o systemy Windows Server. System Monit24.pl pozwala na zbadanie stanu wszystkich (wybranych) nodów w klastrze NLB i w razie wykrycia nieprawidłowego stanu np. converging powiadomić o problemie.
 • Microsoft OWA czyli Outlook Web Access - tym razem umożliwiamy "z pudełka" badanie systemów poczty elektronicznej opartej o rozwiązanie OWA. Wystarczy podać adres URL poczty, użytkownika i hasło, aby rozpocząć badanie poprawności OWA poprzez wejście na daną stronę, zalogowanie się do poczty i sprawdzenie wiadomości w folderze INBOX.
 • CA Clarity - to system klasy enterprise pozwalający na zarządzanie portfelami przedsięwzięć i w dużych korporacjach obsługując również zagadnienia z zakresu Business Intelligence. Monit24.pl posiada teraz nowy typ usługi pozwalający na prowadzenie monitorowania dostępności i szybkości działąnia platformy CA Clarity poprzez zalogowanie się do systemu i wykonanie wzorcowej operacji

Z uwagi na spore zainteresowanie organizowanymi przez nas testami dostępności i szybkości działania stron, w ramach rankingu Złota Strona Emitenta podczas tegorocznego VI Kongresu Relacji Inwestorskich SEG w Jachrance. Monit24.pl postanowił udostępnić wszystkim swoim Klientom możliwość sprawdzenia adresu url w kategorii szybkości i dostępności. Strony WWW, które osiągnęły najwyższe wyniki mają możliwość wygenerowania Certyfikatu Dostępności WWW Monit24.pl ważny przez rok.

Testy dostępne są pod adresem:


Przypominamy, że Certyfikat Dostępności WWW Monit24.pl zamieszczony na stronie staje się widoczną informacją dla Klientów o rzetelnym monitoringu WWW, jak również o najwyższym Standardzie Działania Stron.

W przypadku jakichkolwiek pytań, dotyczących certyfikatów prosimy o kontakt z Łukaszem Grzejszczak: lukasz.grzejszczak@monit24.pl,  tel. 536 137 800

Poznaj Monit

Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem, dostarczając usług monitorowania działania serwisów internetowych od ponad 6 lat. Centrum informatyczne monitoringu zlokalizowane jest w serwerowni ATM S.A. w Warszawie, a poszczególne stacje monitorujące w serwerowniach w całej Polsce, Europie i Świecie.

Regulamin usługi Monit24.pl

Formularz ofertowy

Formularz zamówienia

Pobierz formularz umowy

Blog

Lista zmian w wersji 1.19.0 Nowego Panelu Monit24
19 grudnia 2018
Dzisiaj, 19 grudnia na serwer produkcyjny wdrożyliśmy wersję 1.19.0, wprowadzającą do Nowego Panelu Monit24.pl dwie zmiany, które, jak wierzymy, pozwolą Użytkownikowi na...

Nasi klienci

Obecnie monitorujemy kilkanaście tysięcy serwisów internetowych. Naszymi klientami są firmy i instytucje takie jak:

 • Banki i instytucje finansowe
 • Uczelnie wyższe
 • Sklepy internetowe
 • Wydawnictwa
 • Firmy hostingowe
 • Portale internetowe
 • Agencje rządowe
 • Spółki akcyjne GPW

Wsparcie

Nasi partnerzy technologiczni:
  K2 Internet S.A.
  Unity S.A.
  Oktawave.com

Copyright © 2006-2019 Monit24.pl Sp. z o.o.